You are currently viewing Najprostszy sposób na zwiększenie SEO strony

Najprostszy sposób na zwiększenie SEO strony

Jak zwiększyć SEO swojej strony? Jeden z najprostszych i bardzo skutecznych sposobów na zwiększenie pozycji w wyszukiwarkach - dodanie mapy XML

Czym jest mapa XML? Jest to wirtualna mapa naszej witryny – plik wygenerowany przez naszą stronę, który możemy przesłać Google, w celu ułatwienia im indeksowania każdej podstrony na naszej stronie. To się może przełożyć na wyższą pozycję naszej strony, a zatem – zwiększyć SEO!

Jak uzyskać mapę XML?

Zrobimy to przy pomocy Yoast SEO – bardzo popularnej wtyczki w WordPress, do poprawiania jakości SEO strony.

1. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Yoast SEO. W panelu administracyjnym WordPress udajemy do zakładki „Wtyczki” na pasku po lewej stronie. Kliknij „Dodaj nową” i wyszukaj Yoast SEO a następnie zainstaluj i włącz wtyczkę.

wtyczka Yoast SEO w WordPress

2. Na pasku po lewej stronie znajduje się teraz zakładka Yoast SEO. Wchodzimy w nią a następnie w „Ustawienia”, które rozwiną się z tej zakładki. Teraz musimy zjechać na dół i odnaleźć kafelek zatytuowany „Mapa strony XML”. W momencie pisania tego artykułu, wygląda to tak: 

Mapa strony w Yoast SEO

Upewnij się, że suwak na dole jest włączony. Klikamy teraz „Zobacz mapę strony XML”

3. Powinniśmy się znaleźć na stronie, która wygląda tak:

mapa XML

Link do tej strony będzie naszą mapą, dlatego zachowaj go, bo niedługo nam się przyda.

Jak wkleić mapę XML?

Udajemy się teraz na stronę Google Search Console. Jeżeli nie podłączyłeś tam jeszcze swojej domeny, to odsyłam do naszego artykułu, w którym opisujemy jak to zrobić.

Przenosimy się do zakładki „Mapy witryn” po lewej stronie. Następnie wklejamy końcówkę linku do naszej mapy, tak jak na załączonym obrazie i klikamy „Prześlij”:

zrzut ekranu z Google Search Console

I gotowe! Przesłałeś mapę XML do Google Search Console, co powinno pozytywnie wpłynąć na jej pozycję w wyszukiwarce. Niestety, trzeba jej dać trochę czasu, aby Google zdążył ją zaindeksować.

Trudne? Wiemy, że techniczne aspekty pozycjonowania w wyszukiwarce są czasem skomplikowane, dlatego śmiało się do nas odezwij. Umów się z nami na bezpłatną i niezobowiązującą konsultację, na której spróbujemy wspólnie usprawnić Twój marketing!